Výlet do Prahy

Jaro už je konečně tady a my jsme mohli vyrazit na dlouho slibovaný výlet do Prahy. Naplánované bylo Policejní muzeum v Praze, prohlídka hřbitova na Vyšehradě a Muzeum filmových legend v Poděbradech.

V Policejním muzeu si děti mohly prohlédnout expozice o historii četnictva a následné založení policejní práce v ČSSR. Dále nás pak zaujalo historické vybavení vozového parku – motorky, kola, novodobé automobily. Nejvíce děti samozřejmě zaujaly vitríny se skutečnými případy ať už vyřešenými nebo ne.

Z Policejního muzea jsme se vydaly pěšky na Vyšehrad, kde jsme si prohlédli i hřbitov  a uctili památku významných osobností.

       

Po prohlídce jsme naskákali do autobusu a přemístili se do Poděbrad. Tam jsme nejdříve prošli kolonádou na náměstí, kde jsme si dali výbornou zmrzlinu. A už nás lákal Spider man do Muzea filmových legend. Ke Spider manovi se pak také přidal jeden z Mimoňů a následně postava z hororu Vřískot, který nás pořádně vystrašil. I když je muzeum prostorově malé, viděli jsme spoustu filmových postav – Harry Potter, Panenka Chucky, Terminátor a podobně.

Výlet se všem líbil, počasí nám přálo a máme slíbené další krásně strávenou sobotu, tentokrát do Fajn parku v Chlumci nad Cidlinou.